Szkolenia uzupełniające

Szkolenia uzupełniające

Pigmentologia, perfekcyjny rysunek wstępny

1 dzień

Z naszego doświadczenia wynika, że pigmentologia oraz rysunek wstępny są często pomijanymi, ale jakże ważnymi elementami szkoleń z makijażu permanentnego. Podstawą dobrze wykonanych makijaży jest ich odpowiednia forma.

Zrozumienie podstawowych zasad budowy twarzy, proporcji, anatomii mięśni pozwoli na zaprojektowanie perfekcyjnych brwi, ust czy kresek na powiekach. Oczywiście jak wszędzie, niezbędne jest indywidualne podejście do każdego klienta, ale pewne prawidła pomogą nam w odnalezieniu właściwego kierunku.

Podczas szkolenia uczymy jak wykonać rysunek przy pomocy prostych narzędzi pomiarowych - nitki i kredki, cyrkla, suwmiarki czy zwykłej linijki.

Obalamy mit absolutnej symetrii i zachęcamy by głównym celem w pigmentacji brwi było "uratowanie" jak największej ilości naturalnych włosków i nie wyrywanie całej reszty tylko po to by brwi znalazły się wysoko na czole. Sprzeciwiamy się absolutnie wyrysowywaniu ust poza czerwienią wargową i pigmentowaniu powiek na połowie ich powierzchni.

Jeśli idea nienagannego, zawsze wyglądającego naturalnie makijażu jest Wam bliska, zapraszamy!

 

Laserowe usuwanie niechcianych pigmentacji

1 dzień

Laser QSwitch to najpowszechniejsze i najczęściej wykorzystywane do usuwania nieudanych pigmentacji urządzenie. Sama jego obsługa jest kolokwialnie rzecz ujmując prosta jak "kopanie kartofli". Z takim niestety przekonaniem są owe urządzenia zazwyczaj sprzedawane. Podczas szkoleń ustawiane są jedynie parametry urządzenia i strzela się do twarzy klientek jak w grze komputerowej. Bezpieczne wykonanie zabiegów polega jednak na szczegółowym zrozumieniu teorii koloru w kontekście makijażu permanentnego, budowie barwników, indywidualnej ocenie każdego przypadku poprzez przeprowadzenie analizy historii zabiegowej klienta. Często na podstawie przeprowadzania szczegółowego wywiadu okazuje się, że nie można wykonać zabiegu, ponieważ brwi zostały na pewnym etapie rozjaśnione dwutlenkiem tytanu. Lista leków światłoczułych jest kolejnym ważnym tematem, który traktowany jest zbyt powierzchownie. 

Odpowiedzialne wykonywanie zabiegów laserowych to nie tylko umiejętność obsługi urządzenia. Ten prosty z pozoru w obsłudze błąd może stać się bronią w naszych rękach, jeśli nie zrozumiemy podstawowych zasad pracy z laserem na skórze.

 

Bezlaserowe usuwanie niechcianych pigmentacji - PMU Remover

1 dzień

Nie we wszystkich przypadkach można zastosować zabieg laserowego usuwania tatuażu. Są klienci, którzy mają za sobą choroby nowotworowe, tacy którzy na etapie korekt nieudanego makijażu potraktowani zostali cielistym pigmentem - dwutlenkiem tytanu oraz tacy, którzy poprostu boją się zabiegu laserowego czy najzwyczajniej w świecie go nie chcą.

PMU Remover to preparat mineralny, który jest wspaniałą alternatywą dla zabiegów laserowych. Zazwyczaj wydłuża nieco całą procedurę usuwania niechcianego pigmentu, ale niesie za sobą mniejsze ryzyko podrażnień pozabiegowych.

Tworzy z laserem świetną parę - niejednokrotnie łączy się oba rozwiązania w jednej terapii, stosując je zamiennie.

 

Szkolenie z pierwszej pomocy

1 dzień

Umiejętność udzielenia pierwszej pomocy kiedy pracuje się na codzień z dużą ilością klientów wydaje się być kluczowe. Tak jednak nie jest i jest to kolejny temat, który jest traktowany po macoszemu, rzadko które szkolenia podstawowe mają w programie szkolenie z 1 pomocy.

Szkolenie prowadzone jest przez doświadczonego ratownika medycznego.

Cennik naszych szkoleń