Mikropigmentacjia skóry głowy

Łysienie plackowate

Łysienie plackowate a mikropigmentacja skóry głowy.

Łysienie plackowate charakteryzuje powstawanie przejściowych lub stałych miejsc pozbawionych włosów (potocznie zwanych plackami - stąd nazwa łysienie plackowate) . Leczenie łysienia plackowatego jest bardzo trudne i często, niestety, przynosi słabe lub krótkotrwałe efekty. Choroba często atakuje nagle i przysparza wiele problemów osobom, które są nią dotknięte. Muszą one nagle stanąć przed trudem zmierzenia się z problemem nagłego wypadania włosów. 

Bardzo często następuje gorączkowe poszukiwanie rozwiązań, chodzenie o lekarzach, różne kuracje, ale też i ukrywania łysienia poprzez na przykład peruki. Często następuje drastyczne obniżenie jakości życia, brak chęci kontaktów z ludźmi, spadek poczucia własnej wartości aż po depresję.

Naszą pomocą osobom, które dotknęło łysienie plackowate jest metoda mikropigmentacji skóry głowy Mikro Hair.  Dzięki mikropigmentacji możemy skutecznie ukryć chorobowo zmienione miejsca na głowie, jak również na twarzy poprzez rekonstrukcję linii rzęs czy łuku brwiowego metodą imitującą naturalne włosy.

Jeśli chodzi o pigmentowanie skóry głowy mamy dwie możliwości – jeśli obszary chorobowo zmienione nie są duże można pozostać przy dowolnej długości włosów i pigmentować tylko  miejsca pozbawione włosów - optyczne ich przyciemnienie powoduje, że stają się mniej widoczne. Można również wykonać mikropigmentację techniką ogolonej głowy wraz z pokryciem plam.

W brew pozorom z zabiegu nie korzystają jedynie mężczyźni. Naszymi Klientkami są często kobiety, które na co dzień noszą peruki, ale kiedy wracają do domu chcą je zdjąć po całym dniu i czuć się komfortowo. Efekt ogolonej głowy pięknie podkreśla rysy twarzy, dodaje odwagi i pewności siebie. Twarz staje się bardziej wyrazista, nabiera konturu. Niejednokrotnie mamy do czynienia z sytuacją w której zabieg mikropigmentacji skóry głowy pomaga w walce z chorobą łysienia plackowatego. Być może przyczyną jest fakt, że osoby po mikropigmentacjni czują sie po prostu bardziej komfortowo.

Zapraszamy na zabieg mikropigmentacji skóry głowy do naszego salonu w Julianowie koło Warszawy.