Mikropigmentacjia skóry głowy

Łysienie plackowate it

Łysienie plackowate to choroba skórna o nieustalonej dotąd etiopatogenezie. Cechuje się występowaniem przejściowych lub trwałych ognisk wyłysienia, w obrębie których skóra nie jest zapalnie zmieniona. Dotyczy to około 2 % pacjentów. Z uwagi na częste występowanie długotrwałego i rozległego wyłysienia, łysienie plackowate może doprowadzać do bardzo poważnych zaburzeń psychologicznych. Spowodowane są one brakiem akceptacji swojego wyglądu. Choroba może pojawić się w każdym momencie życia, najczęściej jednak następuje to w dzieciństwie lub młodym wieku. Postęp choroby może doprowadzić do całkowitej utraty owłosienia skóry głowy, brwi i rzęs. 

Prawdopodobnie na obraz chorobowy składa się wiele czynników o wspólnym podłożu genetycznym. Wśród czynników tych mogą mieć duże znaczenie zjawiska autoimmunologiczne, naczyniowe, czynniki psychiczne i zaburzenia w zakresie układu nerwowego. Najprawdopodobniej dominujące w ostrej fazie choroby są zjawiska immunologiczne. Przemawia za tym częste współistnienie łysienia plackowatego z innymi chorobami w których występują zjawiska autoimmunologiczne : bielactwem, toczniem rumieniowatym, cukrzycą typu I czy zapaleniem tarczycy typu Hashimoto. Choroba nierzadko występuje rodzinnie.

Naszą odpowiedzią na ten rodzaj łysienia może być metoda Mikro Hair - dermatografia skóry głowy, która pozwala  skutecznie ukryć chorobowo zmienione miejsca na głowie jak również na twarzy poprzez rekonstrukcję linii rzęs czy łuku brwiowego metodą imitującą naturalne włosy. Jeśli chodzio pigmentowanie skóry głowy mamy dwie możliwości – jeśli obszary chorobowo zmienione nie są duże można pozostać przy dowolnej długości włosów i pigmentować tylko  miejsca pozbawione włosów - optyczne ich przyciemnienie powoduje, że stają się mniej widoczne. Można również wykonać pigmentację techniką ogolonej głowy wraz z pokryciem plam. W brew pozorom z zabiegu nie korzystają jedynie mężczyźni. Naszymi Klientkami są często kobiety, które na codzień noszą peruki, ale kiedy wracają do domu chcą je zdjąć po całym dniu i czuć się komfortowo. Efekt ogolonej głowy pięknie podkreśla rysy twarzy, dodaje odwagi i pewności siebie. Twarz staje się bardziej wyrazista, nabiera konturu.